Nikola Tesla, JPMorgan a FED

 

Na začiatku dnešnej úvahy musím spomenúť niekoľko faktov. Iste viacero čitateľov dostalo video o vzniku FEDu, teda centrálnej banky USA. Jedným z jej zakladateľov bol aj J. P. Morgan. FED vznikol ako kartel. Dostal som aj knihu A. Milinković Teslino tajno oružje (Teslova tajná zbraň), kde sa tiež často spomína práve J. P. Morgan, americký finančník, či bankár. JPMorgan pomohol Amerike  splatiť veľký štátny dlh a spolufinancoval založenie US Steel.

 

Musím spomenúť ešte aj skazu zaoceánskeho parníka  Titanic. Je jednou z najznámejších námorných katastrof. Je známe, že Titanic sa stal námornou legendou z niekoľkých dôvodov: stroskotal pri prvej (panenskej) plavbe, hoci bol označovaný za nepotopiteľný, katastrofa priniesla vysoký počet obetí. Katastrofe sa neskôr dostalo širokej mediálnej publicity aj kvôli legendám, ktoré vznikli okolo príčiny a priebehu potopenia, v čom mal vraj podiel aj JPM, ktorý v poslednej  chvíli na loď nenastúpil.

 

A nakoniec, pred vzdaním holdu N. Teslovi nemôžem neuviesť, citujem:

Ron Paul, významný republikán, několikanásobný prezidentský kandidát a dlouhodobý kritik Federálního rezervního systému (FED), je známý svým úsilím o zvýšení transparentnosti této instituce. V roce 2009 představil návrh zákona Federal Reserve Transparency Act (Audit the FED), který získal podporu Sněmovny reprezentantů, ale nebyl schválen Senátem. Paul tvrdí, že FED je protiústavní, ekonomicky škodlivý a ohrožuje individuální svobodu. Ve své knize End the FED podrobně vysvětluje, proč by měl být Federální rezervní systém zrušen. Jeho iniciativa se stala jednímz pilířů jeho politické kariéry.“

 

Nikola Tesla
Nikola Tesla

Dovolím si pripomenúť históriu. Medzi čitateľmi článku Problém zvýšenia dodávky energie ľudstvu bol aj John Piermont Morgan, ktorý sa pamätal , ako  Tesla na oslavách niagarskej elektrárne rozprával o tom, že chce vytvoriť bezdrôtový systém  prenosu elektrickej energie. Nikola Tesla, ktorý už skrotil Niagaru a zrealizoval mnoho svojich myšlienok, vyhlasoval, že uskutoční svoj sen. Morgana to zaujalo a pozval Teslu na obed.

Je známe, že JPMorgan zbohatol tak, že hľadel dopredu a všímal si budúce trendy. Morgan bol hybnou silou  pri založení General Electric Company a v Teslovom svetovom  systéme videl hrozbu pre pohodlný  dvojitý  monopol General ElectricWestinghousovej spoločnosti. Vedel, že úspech oboch týchto spoločností spočíva na Teslových patentoch na striedavý prúd, a uvedomoval si, že Tesla navrhuje nový systém, ktorý ich má nahradiť. Ak má Tesla pravdu, znovu prevráti elektrotechnický priemysel hore nohami, ak sa míli, Morganove investície do spoločnosti General electric budú bezpečné. Morgan sa rozhodol, že staví na oba kone, aby si bol istý, že vyhrá. Bolo totiž lepšie kontrolovať hrozbu, ako sa ňou trápiť. Tesla veľmi potreboval peniaze a preto nemohol vyjednávať o tvrdej dohode, ktorú mu ponúkol Morgan – 150 000 dolárov za 51 percentný podiel na všetkých „bezdrôtových“ patentoch, ktoré vymyslí.

Morgan konal veľmi prefíkane, verejne podporoval Teslu, ale v skutočnosti ochraňoval vlastné záujmy. To mu umožnilo zabezpečiť, aby Tesla nemal dosť peňazí na to, aby dosiahol úspech. Zabezpečil, aby sa vo všetkých novinách písalo, že podporuje Teslu, a tým odradil iných potenciálnych investorov. A tak Tesla bol vydaný na milosť človeku, ktorý si príliš uvedomoval, že jeho kontrolný balík akcií v patentoch mu dáva rovnaké právo ako ich neuznať, alebo využiť.

 

Tesla, potrebujúc ešte peniaze, v snahe presvedčiť Morgana, že projekt je životaschopný, obrátil sa na kanadskú vládu, ktorá súhlasila, že mu dá 10 000 konských síl elektriny v nasledujúcich 20 rokoch, ak vybuduje pri Niagarských vodopádoch elektráreň na bezdrôtový prenos elektrickej energie do najvzdialenejších častí Kanady. Vtedy Morgan jasnejšie prejavil svoju moc. Napísal Teslovi, že mu neposkytne ďalšie peniaze, a postaral sa, aby sa jeho odmietnutie dostalo do tlače.

Začali sa šíriť chýry, že ak sa Morgan bojí investovať do Teslu, jeho projekt má určite nejaké nedostatky. Vznikol dojem, že Tesloví kritici majú napokon pravdu. Tesla je vraj nerozvážny rojko a nedá sa spoľahnúť, že bude komerčne úspešný. JPMorgan kontroloval všetky jeho „bezdrôtové“ patenty a Wesitghouse kontroloval celý podiel v drôtovom prenose striedavého prúdu, nuž a Teslovi ostalo len písať  predpovede o budúcnosti.

 

J. P. Morgan
J. P. Morgan

Nemôžem nespomenúť ešte prísne tajné zabudnutie. Hotel, v ktorom Tesla zomrel, súhlasil s tým, že ak sa niekto iný pokúsi získať obsah trezoru Teslu, oznámi to FBI. V záznamoch FBI sa píše, že  Sava  Kosanovič sa pokúšal získať Teslov hnuteľný majetok a že FBI sa obávala že Kasanovič by mohol sprístupniť túto informáciu nepriateľovi. Agenti FBI konzultovali s vedeckým  poradcom  viceprezidenta Wallacea a ten im povedal, aby nestrácali časa a urobili všetko potrebné na zachovanie Teslovho  hnuteľného majetku. Povedal im aj to, že Tesla zdokonalil svoje pokusy s bezdrôtovým prenosom energie a konštruoval nové torpédo. Plány a pracovný model, ktorého výroba stála 10 000 dolárov, bol v trezore hotela Grosvoner Clinton. Model súvisel s Teslovým smrtiacim lúčom alebo s bezdrôtovým prenosom elektrického prúdu.

V októbri 1993 americké ministerstvo obrany oznámilo, že začína budovať pokusné ionosferické výskumné stredisko. Toto zariadenie, známe ako HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program – Výskumný program vysokofrekvenčnej aktivity polárnej žiary), vybudovala Raytheon Corporation. Skúmala to isté, čo Tesla pred vyše 100 rokmi v Colorade. Ako sa ukázalo, Teslove poznatky zmenili aj súčasné zbrojný arzenál armád.

 

Práve preto nemôžem necitovať z diela A. Milinkovića zo s. 111:

Nasledujúci záver, ktorý som prebral z toho istého zdroja, sa môže pokladať a prvýkrát verejne ohlásený dôkaz, že americká armáda v Iraku, V Afrike a v roku 1999 aj v Juhoslávii využila  priam celý disponibilný Teslov arzenál“.

 

Záver

JPMorgan spoluzakladateľ FEDu, centrálnej banky USA síce financoval s podmienkami N. Teslu, ale z pohľadu svojho osobného záujmu. Sedím v pracovni obkolesený dedičstvom Teslu: pri počítači, vysvietenej elektrickou žiarovkou a vyhrievanej vodou, ktorú pumpuje motor  na striedavý prúd. Počúvam hudbu, ktorá znie z rádia, napájaného prúdom z hlavného elektrického vedenia. Na stole som mal aj skener a internetový modem, ktoré mi pomáhali posielať obrázky, dnes už mám mail a obrázky zo Slovenska posielam priateľovi do Juhoafrickej republiky. Teda používam Teslovo dedičstvo. Človeka, ktorý zmenil svet. Nikola Tesla, zabudnutý génius elektriny.

A nakoniec, opäť citát:

Tulsi Gabbardová také uvedla, že na území Ukrajiny existují biolaboratoře financované Spojenými státy. V zemi je podle ní více než 25 takových zařízení a jejich zachování by mohlo vést k úniku smrtících patogenů, což by znamenalo hrozbu nejen pro Spojené státy, ale pro celý svět. Zdůraznila, že je třeba přijmout naléhavá opatření, aby se předešlo možné katastrofě. Politik poznamenal, že USA, Rusko, Ukrajina, NATO, OSN a EU se musí okamžitě dohodnout na příměří v oblastech, kde se tyto laboratoře nacházejí, aby nad nimi převzaly kontrolu a zničily potenciálně nebezpečné patogeny.“

 

Ako N. Tesla zmenil svet.

 

prof. Jaroslav Husár

Bratislava, 16/2/2025

 

 

5 1 hlasovanie
Article Rating
Odoberať
Upozorniť na
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

22 Comments
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasov
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Jan
Jan
19. februára 2025 13:30

bol to génius…

Michal Dieneš
Michal Dieneš
19. februára 2025 6:33

Pán profesor, milý Jarko,
ďakujem Ti za ďalšie priblíženie osobnosti Nikoli Teslu, ako aj za poukázanie vtedajších širších spoločenských súvislostí. Aká škoda, že tento génius sa nenarodil neskôr, do éry keď veda začala slúžiť celej spoločnosti, do nášho socializmu?! Finančná oligarchia nemá iné ambícii, než je hromadenie zisku, a to za akúkoľvek cenu. A nebol to len Marx, ktorý to takto popisoval. Len hypotetická otázka: ak je preukázané, že jeho trezor a osobné veci vykradla FBI, nemali by Teslovi potomkovia, alebo štát požadovať ich vydanie? Viem, že je to naivné, ale bolo by to zaujímavé, ako sa slávne USA budú vykrúcať zo zločinu.
S úctou a pozdravom, Michal

Jaoslav Husár
Jaoslav Husár
20. februára 2025 7:25
Odpovedať  Michal Dieneš

Milý Michal,
Nemôžem nezdôrazniť, že Tesla bol vynálezca a konštruktér elektrických strojov a prístrojov. A na jeho počesť je pomenovaná jednotka merania magnetickej indukcie – tesla (T). Známy je tiež vďaka svojim príspevkom k fyzike elektriny a magnetizmu koncom 19. a začiatkom 20. storočia. Jeho patenty a teoretická práca formovali základ moderných systémov na striedavý prúd (elektrická energia), on umožnili začiatok etapy zvanej Druhe priemyselnej revolúcie, na čo sa úplne zabudlo. V USA bol Tesla slávnejší ako ktorýkoľvek vynálezca alebo vedec v histórii. A bol Slova! A to, že prejavila o neho FBI iba dokazuje jeho veľkosť.

Ďakujem
jarko

Michal Dieneš
Michal Dieneš
20. februára 2025 10:32
Odpovedať  Jaoslav Husár

Milý Jarko, všetko z toho čo píšeš a pripomínaš, by sa malo vyučovať na všetkých typoch škôl, pravda, primerane stupňu a zameraniu školy. Potrebujeme obnoviť nie len vlasteneckú výchovu, ale aj výchovu (a poznanie) našich širších, slovanských koreňov. Že patríme medzi národy, ktoré dali ľudstvu viac, ako tie, čo lúpili, okrádali iných, a aj dnes sa tvária ako vrchol civilizácie. Akej, však! Srbsko poznáš ako málo kto zo Slovenska. Mňa na bratoch Srboch fascinuje ich čistá viera, nie taká ako u nás, nedeľná. Prísť, ukázať sa, urobiť zápočet. Aj atmosféra v ich chrámoch je úplne iná. A rodina, detí, starí rodičia .. tá úcta a spolupatričnosť! Tam sú ozajstné korene slovanstva a viery. Verím, že v krátkej budúcnosti dôjde k obnove a renesancii socializmu, a že nám už nebudú sionisti vkladať do našej cesty ich primitívny ateizmus. Husák za svoju statočnosť v tejto téme, bol takmer zavraždený pražskou sion bandou. Ale to sú už iné témy.
Ako poznamenávajú aj iný kolegovia, Tesla aj v ČSSR našiel pokračovateľov, či ako to pomenovať. Podnik Tesla Pardubice vyvinul „radar“ na zachytenie tzv. neviditeľných lietadiel (po prevrate všetko do USA!), švédska NOKIA bol produkt Tesly Pardubice takisto, len zbohatli na ňom iní. Ani nevieme, čo nevieme, o čo nás havlovci okradli!
Michal

Viliam
Viliam
17. februára 2025 20:50

Pokračovateľom Teslu v Čechách je Jan Rak, ktorý dlhé roky robil v Cerne. Bolo by zaujímavé ho získať pre spoluprácu na Slovensku.

Jaoslav Husár
Jaoslav Husár
18. februára 2025 9:47
Odpovedať  Viliam

Pán Oberhauser,
CERN je ozaj významná výskumná organizácia. Aj keď som robil v EHK, robil tam Čech.
Pekný deň
jhusár

Anton Julény sen
Anton Julény sen
17. februára 2025 12:03

Vážený pán profesor,
skvelá úvaha, výborne príspevky respondentov. Dovoľujem si doplniť, že napriek tomu, že ho prezentujú ako Amerického vynálezcu , bol Chorvát – Slovan a tak aj myslel.„Svet naň ešte nebol pripravený, prosto to príliš predbehlo svoju dobu, ale rovnaké zákony nakoniec zvíťazia a budú sláviť triumfálny úspech “Bezdrôtový prenos energie a ďalších z 300 patentovaných vynálezov aj dnes je predmetom skúmania nie len v Amerike ale aj v Rusku a na celom svete, Bohužiaľ nie len pre mierové účely.

Jaoslav Husár
Jaoslav Husár
17. februára 2025 13:07
Odpovedať  Anton Julény sen

Vážený pán inžinier, milý Tónko.
ozaj si vystihol to, čo som v úvahe nenapísal a to, že bol Slovan. Keby bol vychytenou národnosťou, iste by mu dodatočne dali Nobelovu cenu. Mimoriadne ma potešila kniha Teslino tajno oružje, lebo sú tam zdokumkentované jeho principiálne poznatky a aj obrázky z jeho pokusov. To, čo nám zanechal sa ozaj nedá opísať v krátkej úvahe. Aj Ukrajina je dôkazom, že jeho poznatky sa reálne uskutočňujú.žiaľ vo vojne. Viaceré veci som videl osobne v Múzeu Nikola Teslu v Belehrade. V knihe píšem aj o tom, že americkí fyzici opakovali jeho pokusy.
Ďakujem
jarko

Ľubomír Pajtinka
Ľubomír Pajtinka
17. februára 2025 11:20

Veľmi pekná úvaha

Jaoslav Husár
Jaoslav Husár
17. februára 2025 13:09

Pán doktor,
ale to, čo nám N. Tesla zanechal, je obrovské bohatstvo poznatkov. Iba ich treba využiť v prospech potrieb človeka. Chytila sa ich však armáda.
Ďakujem
jhusár

Jozef Hlušek
Jozef Hlušek
17. februára 2025 8:45

Pekná edukačná úvaha. A páčia sa mi aj príspevky respondentov. Vybral som z nich azda ťažiskovú myšlienku J.Jánošovského: „V kritickom ohrození …Kapitál neváha nastoliť fašizmus, rozkúriť pece na upaľovanie nepohodlných (kníh aj ľudí)! Spoliehanie sa na zdravý rozum kapitálu, je ako nakupovať benzín do požiarnických cisterien“.
Je to samozrejme pravda, iba by som ju trochu zovšeobecnil a rozvinul: Myslím, že nie je podstatné či ide o „kapitál“ kapitalistu/ov/, socialistov, alebo akéhokoľvek iného -istu/ov/. Podstatná je moc. /Kapital, bohatstvo je jej častokrát iba podružným produktom/. Myslím, že prapríčinou a spúšťačom všetkého zla v každom spoločenskom zriadení je vždy absencia morálky. Tomu predchádza potlačenie /“vypnutie“ svedomia /ľudskosti/, čo samo o sebe je neprirodzené, teda ne-ľudské. Ako to poznáme? Jednoducho, podľa jazyka /ktorý sa mení/. Prvý krok je, že politici namiesto myslenia vnímajú. Druhý, nadväzný je, že prestanú pracovať ale začnú sa „baviť“. Presne tak žijú predsa zvery – bez vedomia a uvedomenia /svedomia/ dôsledkov svojej činnosti – aj ony však vnímajú a bavia sa /aj keď sa navzájom požierajú/. Žiaľ, ľudstvo dospelo do tohto stavu. Aj my, Slováci. Všimnite si, dnes dokonca „vnímajú“ a „bavia sa“ aj niektorí „služobníci ducha“, napr. taká „Rada pre rozpočtovú zodpovednosť“, „progresivci“ a spol. aj mnohí „koaličníci“. Tak sa zdá, že vo vláde pracuje a myslí už len jej predseda. Myslím to bez irónie – patrí mu za to moje uznanie.

Jaoslav Husár
Jaoslav Husár
17. februára 2025 13:19
Odpovedať  Jozef Hlušek

Vážený pán inžinier,
n ačrel ste do vážneho problému – morálka. Nemôžem nezopakovať, že o tom už písal otec ekonómie A. Smith pred 250 rokmi. On totiž pre svojim vrcholovým ekonomickým dielom Bohatstvo národov napísal hrubú knihu s názvom Teória morálky. A dnešná realita sa dá opísať dvomi slovami – deficit morálky.
Dielo N. Teslu však nádherne a bohato vyjadril Robert Lomas, ktorý knihu, ktorú napísal o N. Teslovvi nazval Muž, ktorý vynašiel 20.storočie; Nikola Tesla, zabudnutý génius elektriny. To doslov odráža to, že Lomas mal hlboké poznatky, znalosti o tom čo nám N. Tesla zanechal.
Už som uvažoval, že dielo Teslino tajno oružje navrhnem na preklad, lebo je v nej veľké bohatstvo diela Teslu dôkladne zmapované. Aby sme boli hrdí na Slovana. Hoc dlho žil v USA, nezabudpl na Juhosláviu a synovec sa postaral o to, že sa jeho poznatky dostali do Juhoslávie.
A dovolím si zopakovať:
Tak sa zdá, že vo vláde pracuje a myslí už len jej predseda. Myslím to bez irónie – patrí mu za to moje uznanie.
Aj moje!
Ďakujem
jhusár

Juraj Janošovský
Juraj Janošovský
16. februára 2025 18:00

Dnešná realita mediálnej deky na vedu a technický pokrok mi pripadá, ako betónový sarkofág na havarovanej Černobyľskej elektrárni… Je to systém, ktorý sa snaží udusiť civilizáciu!
Viceprezident USA Vance na vysmieval na Mníchovskej konferencii európskym lídrom, že nečestne dusia diskusiu (zrušením volieb v Rumunsku, prenasledovaním občanov, ktorí nešíria ich presvedčenie) a upozornil ich, že to nie je demokracia, čo takto chránia!
Skúsenosť s Nikolom Teslom poslúžila oligarchii získať presvedčenie, že je možno pokrok zadusiť!
AI ich vyzlieka donaha!
Na jednej strane, je to nádejné, na druhej strane je to vážne varovanie…
V kritickom ohrození (kôň najviac kope, keď zdochýna) je kríza kapitalizmu to veľkým rizikom. Kapitál neváha nastoliť fašizmus, rozkúriť pece na upaľovanie nepohodlných (kníh aj ľudí)!
Neváhal a neváha rozpútať zničujúci vojnový požiar!
Sme na krok od sebazničenia….
Spoliehanie sa na zdravý rozum kapitálu, je ako nakupovať benzín do požiarnických cisterien.

Jaoslav Husár
Jaoslav Husár
16. februára 2025 19:52

Pán inžinier,
nemôžem nezopakovať: Práve preto nemôžem necitovať z diela A. Milinkovića zo s. 111:

Nasledujúci záver, ktorý som prebral z toho istého zdroja, sa môže pokladať a prvýkrát verejne ohlásený dôkaz, že americká armáda v Iraku, V Afrike a v roku 1999 aj v Juhoslávii využila priam celý disponibilný Teslov arzenál“.

Ak neviete čítať po srbsky, ozaj Vám vrelo odporúčam 206 stranové dielo R. Lomas Muž, ktorý vynašiel 20. storočie s podnadpisom Nikola Tesla, zabudnutý génius elektriny. Nechcem písať o tom, čo všetko vedel naspamäť, ale iba napíšem,. že jeho dielo o N. Teslovi sa opiera o hlbokú znalosť problematiky, sám je fyzik, a dielo je napísané štýlom brilantného rozprávača, teda sa aj nám ekonómom ľahko číta. Nitky príbehu N. Teslu sú ozaj dobrým sprievodcom, čo nám dáva do rúk veda, ktorú by sme nemali zneužívať. Žiaľ dnešný svet, teda kapitalizmus neviem či to dodržuje.
A práve vzhľadom na uvedený citát si treba uvedomiť aj súčasnú vojnu na Ukrajine. Ja som vojnu zažil a tak si vien predstaviť tých úbohých ľudí, ktorým zničili domy, či obydlia.

Ivan
Ivan
16. februára 2025 16:01

Výborný článok pán profesor. Dokonalý popis vzniku teórie „deep state“. 

Jaoslav Husár
Jaoslav Husár
16. februára 2025 21:40
Odpovedať  Ivan

Pán inžinier,
v úvahe som napísal, že Sedím v pracovni obkolesený dedičstvom Teslu: pri počítači, vysvietenej elektrickou žiarovkou a vyhrievanej vodou, ktorú pumpuje motor na striedavý prúd. Počúvam hudbu, ktorá znie z rádia, napájaného prúdom z hlavného elektrického vedenia. Na stole som mal aj skener a internetový modem, ktoré mi pomáhali posielať obrázky, dnes už mám mail a obrázky zo Slovenska posielam priateľovi do Juhoafrickej republiky. Teda používam Teslovo dedičstvo. Človeka, ktorý zmenil svet. Nikola Tesla, zabudnutý génius elektriny.
Ale N. Tesla bol aj veľkým vlastencom. Autor Teslino tajno oružje píše: urobil som /Tesla) nedávno nový spôsob prenosu neohraničenej sily pre úplnú obranu našej predrahej domoviny. Tá sila, ktorú som prakticky dokázal dá Juhoslávii úžasnú moc lebo bude možné zničiť každý pokus o jej porobu. A všetky jeho poznámky a opisy sa konečne dostali do Juhoslávii v roku 1952, sú v Teslovom ústave.
Ďakujem
jhusár

Dušan
Dušan
16. februára 2025 14:32

Pán profesor, nikdy nebude dosť príspevkov, ktoré odkryjú úlohy deep state a korporácií. Väčšina prelomových vynálezov a ich patenty sú uložené v trezoroch, lebo by ohrozili „kšefty mocných“. A ten FED…. už by bolo na čase ho zrušiť, ale má „mocných“ ochrancov pred ktorými neochránili ani JFK.

Jaoslav Husár
Jaoslav Husár
16. februára 2025 16:05
Odpovedať  Dušan

Pán profesor,
šéf FEDu A.Greenspan zredukoval monetárnu politiku centrálnej banky iba na jeden nástroj, úrokovú mieru a robil raz +0,3 a druhý raz -0,2. Nuž a tak bol nútený napísať knihu Vek turbelencií, ktorý vlastne spôsobila jeho politika. Predstavte si, že by auto malo iba jeden nástroj riadenia, brzdu. Úplne ignoroval, že monetárna politika má sústavu nástrojov vo vzájomnej väzbe. A robí to v podstate aj ECB.
Mňa však priam udivuje, že ako bol Tesla schopný odhaliť také „zázraky“ bez nástrojov modernej vedy a priemyslu? Teda musel vynaložiť veľa síl a jeho rozumu. Vďaka nemu vzniklo aj viacero odvetví elektrotechniky a teda aj odvetví priemyslu.
Ďakujem
jhusár

Peter Zajac-Vanka
Peter Zajac-Vanka
16. februára 2025 13:08

Dobre ste popísal teóriu vzniku „deep state“. No čo už…

Jaoslav Husár
Jaoslav Husár
16. februára 2025 13:14
Odpovedať  Peter Zajac-Vanka

Peter,
veru aj to ako vzniklo, že dnes sa bijú o 51 percentný podiel. Viem si domyslieť nečestné podmienky, ktoré nejakým spôsobom kopírujú JPMorgana.
Ďakujem
jaro

Marián Moravčík
Marián Moravčík
16. februára 2025 12:47

Vynikajúci článok. Je alarmujúce, že na geniálne mozgy ako Nikola Tesla, a to vari na takmer všetky bez výnimky, sa vždy nalepí nejaký parazit, ktorý z nápadu určenému celému ľudstvu dokáže ťažiť prospech len pre seba.
Finančný kapitál je čistokrvný parazit,on sám neprodukuje nič. Popri všetkej špine a výsmechu je súčasná Trumpova revolúcia pokusom zhodiť nadvládu finančného kapitálu nad svetom. Pre nás sa tým otvára „okno príležitosti“, ako zvykne niekedy hovoriť Juraj Janošovský.

Jaoslav Husár
Jaoslav Husár
16. februára 2025 13:09

Pán doktor,
iba to zvýrazním, krátko – bez vynálezov Teslu by dnes nebolo ničoho čo požaduje elektrickú energiu a následne odvodené odvodené rôzne systémy, či už satelity, televízia, video systém, rádio, či vysoké počítačové technológie a teda aj internet. Svet však na neho zabudol. Zvlášť om si to uvedomil po prečítaní diela Teslino tajno oružje.
Ďakujem
jhusár